Zapoj se!

Pomoz nám přesvědčit Komerční banku, aby přestala financovat fosilní paliva.

Daniel Křetínský je oligarcha jako Babiš, jen místo kuřat prodává uhlí a ruský plyn.

A Komerční banka mu na to půjčuje.

Firma EPH Daniela Křetínského je  jednou z největších uhelných firem v Evropě – přesto se jí daří získávat štědré úvěry na rozšiřování svého fosilního byznysu. Pokud chceme zabránit nejhorším dopadům klimatické krize, musí ihned skončit financování a pojišťování všech fosilních paliv. Křetínský neinvestuje pouze do uhlí. Velkou část jeho bohatství získal prodejem ruského plynu. Podobně jako Andrej Babiš skupuje česká média a ovlivňuje politiku. Schválně komu asi patří český nejčtenější deník?

Napiš Komerče: Do fosilních paliv už ani korunu!


Kdo ničí klima, ovlivňuje média a vyhýbá se daním, neměl by dostávat prachy. Souhlasíš? Tak  se zapoj a dej společně s námi vědět Komerční bance, že financování EPH musí skončit.
E-mail můžeš odeslat tady.
Nejlepší je odeslat jeden dopis online a druhý fyzicky na adresu:

Sekretariát ESG
Komerční banka
Na Příkopě 33
114 07 Praha 1

Uspořádej spolu s námi přednášku!


Vědí lidi okolo tebe, že jeden z největších evropských uhlobaronů, je Čech? Uspořádej spolu s námi přednášku u tebe ve městě nebo v rámci své oblíbené akce. Naše přednáška “Na jeden den uhlobaronem” přibližuje zábavnou formou problematiku fosilního průmyslu na příkladu největší české firmy EPH.Napiš nám na info@spinaveprachy.cz

Pověs infografiku


Pověs u sebe ve škole, na pracovišti nebo třeba v nejbližší knihovně infografiku a pomoz nám šířit povědomí o tom, jak fosilní průmysl ničí klima i demokracii. V infocentru ve tvém městě můžeš dohodnout i výlep na plakátové plochy zdarma nebo za drobný poplatek.

Uspořádej happening před pobočkou Komerční banky


Umít skla špinavé finanční instituce? Na oko uzavřít pobočku společnosti, která podporuje fosilní byznys? I takové akce už uspořádali lidé v různých českých městech, aby upozornili na to, že pojišťovny a banky ničí skrze svoji podporu fosilních paliv budoucnost. Máš chuť jít do toho taky? Napiš nám na info@spinaveprachy.cz.

Napiš nám a propojíme tě!


Chceš se přidat? Dej nám to vědět na info@spinaveprachy.cz. Třeba je ve tvém okolí někdo, kdo by se chtěl také zapojit a můžeme vás propojit.  Pomůžeme ti také dát o tvé akci vědět do světa: tiskovou zprávou, na sociálních sítích organizací zapojených do kampaně atd. 

Pomoz s propagací kampaně, lajkovat a sdílet na sociálních sítích.

TWITTER / FACEBOOK / INSTAGRAM

Chceš být informovaný/á o tom, jak kampaň pokračuje? Přihlaš se k odběru news

NEWSLETTER