Novinky a publikace

Proč se zúčastnit Akčních dnů proti špinavému pojištění – 4. díl

V dnešním, v pořadí již čtvrtém, blogu se zaměříme na důvody, proč je nutné proti pojišťování fosilních paliv protestovat přímo v ulicích.

Proč se zúčastnit Akčních dnů proti špinavému pojištění – 3. díl

Do podobných akcí, jaké chystáme během Akčních dnů proti špinavému pojištění i my, se již čtvrtým rokem a na různých místech světa vydávají členové a členky stovek různých organizací z klimatického hnutí.

Akční dny proti špinavému pojištění – 21. – 23. června

K akčním dnům se může připojit každý, kdo chce ve svém městě uspořádat happening, protest či kreativní akci s cílem upozornit na propojení pojišťoven s fosilními palivy.

Report: Hazard s naší budoucností

Jak české uhelné firmy sabotují řešení klimatické krize – a pojišťovny je drží nad vodou

Otevřený dopis
Největším českým pojišťovnám:

vaše společnosti tvrdí, že jim záleží na naší budoucnosti a ochrana klimatu je pro ně prioritou. Je nejvyšší čas, aby podle toho začaly jednat. Udržet přehřívání naší planety pod 1,5° C a zachovat naši Zemi obyvatelnou vyžaduje naléhavé změny ve všech oblastech ekonomiky. Těžba a spalování uhlí musí skončit do konce tohoto desetiletí a místo špinavého fosilního plynu ji potřebujeme nahradit čistými obnovitelnými zdroji. I na vás a vašich rozhodnutí leží odpovědnost za to, aby se to podařilo.